Amasya
18 °CMENÜ
Kültür-Sanat
 • Mukaddes Emanetler 501 yıldır emin ellerde

  Eklenme tarihi : 05 Temmuz 2018 Perşembe 12:22

  Has Oda'da sergilenen "Mukaddes Emanetler" arasında Hazreti Muhammed başta olmak üzere, daha önceki peygamberlere, halifelere ve sahabelere ait eşyalar bulunuyor.
  Mekke ve Medine'ye ait parçalarla birlikte oradaki eserleri muhafaza etmek için yapılan kılıf, sanduka gibi eşyaların da sergilendiği "Mukaddes Emanetler Dairesi"nde, 24 saat kesintisiz Kur'an-ı Kerim okunuyo

 • Göbeklitepe UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alındı

  Eklenme tarihi : 01 Temmuz 2018 Pazar 18:52

  Şanlıurfa'da, 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe'nin Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Miras Listesi'ne alınmasının sevinci yaşanıyor.
  Başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere birçok uluslararası kurum ve kuruluş tarafından "dünyanın en eski tapınak merkezi" olarak kabul edilen ve yaklaşık

 • TRT Haber Mavi Tutku ekibi Van Gölü'nde yeni bir keşfe imza attı

  Eklenme tarihi : 30 Haziran 2018 Cumartesi 13:12

  TRT Haber "Mavi Tutku" ekibi Van Gölü'nde gerçekleştirilen belgesel çekimi sırasında yeni bir tarihi yapıyı gün yüzüne çıkardı. Yapılan dalışlarda Van Gölü'nde su altının peri bacaları olarak tabir edilen 10 bin yıllık dev mikrobiyalitler ve Rus yapımı gemi batığı da görüntülendi.
  TRT Haber’in Mavi Tutku adlı sualtı belgesel programı, Van Gölü’nde yeni bir tespite imza attı. Bitlis


Tüm Başlıklar
Çok Okunanlar